Balustrady ze stali nierdzewnej

balustrady zewnętrzneBudując, kupując lub wynajmując dom nie pytamy się o balkon, bo to w domu nie jest najważniejsze. Przy takiej okazji mamy dostęp do ogrodu, więc balkon nie jest niezbędny. Natomiast kupując czy wynajmując mieszkanie często pragniemy mieć je z balkonem. Balkon, loggia czy taras to jakby kawałek własnego ogrodu lub tylko podwórka. Taras lub balkon możemy ozdobić roślinami i wtedy, gdy w letni poranek pijemy na nim kawę, mamy wrażenie że jesteśmy we własnym ogrodzie.
Balkony w blokach mieszkalnych budowane są według jednego wzoru i nie podlegają zmianom. Dotyczy to również balustrad.
Balustrady balkonowe zazwyczaj są wykonane z metalu, drewna, czasami grubego akrylu lub szkła. Zdarza się, że balkony są pełne, to znaczy obmurowane i wtedy nie ma miejsca na balustrady.
Jedyną okazją aby mieć balustrady przy balkonie, tarasie czy przy schodach, musimy mieć dom. Jak już zostało wspomniane nie każdy dom musi mieć balkon, ale elegancka balustrada wokół tarasu sprawi, że taki dom zyska na estetyce. Najczęściej używanym materiałem do budowy balustrad i poręczy jest drewno. Drewno to materiał naturalny, jest przyjazny dla otoczenia, ale wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, a czasem malowania. Poza tym z czasem drewno ulegnie zniszczeniu przez warunki pogodowe, szczególnie gdy balustrada pęknie a w to miejsce będzie dostawać się woda. Najlepszym rozwiązaniem w nowoczesnym domu jest zamontowanie balustrad ze stali nierdzewnej.
Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej znakomicie się prezentują. Są lekkie więc nie obciążają balkonów, odporne na warunki atmosferyczne, i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, do czyszczenia wystarczy wilgotna szmatka i czasami detergent. Odpowiednio utwardzona stal użyta do produkcji balustrad jest bardzo odporna na uderzenia i zarysowania.
Balustrady balkonowe nierdzewne są produkowane w różnych wzorach. Stal może być łączona z innymi materiałami, co daje ciekawe efekty wizualne.
Producenci balustrad w swojej ofercie mają bardzo bogaty wybór wzorów i motywów. Gwarantują krótkie terminy realizacji i przystępne ceny materiałów.

Zapoznaj się z naszą ofertą: